piątek, 1 sierpnia 2014

English Matters 47/2014


English Matters 47/2014
Cena 9,50 zł
42 strony
Wydawnictwo ColorFull Media 

Języka angielskiego nie jesteśmy w stanie nauczyć się wyłącznie w szkole. Trzy godziny lekcyjne w tygodniu, co daje nam około 2h na tydzień, a nie wspominając o minutach przepadających na sprawdzeniu obecności, krótkiej kartkówki itp., co dodatkowo skraca czas lekcji. Niestety tyle czasu nie wystarcza, aby w pełni nauczyć się języka. Trzeba trochę chęci i poświęcenia czasu poza murami szkoły, aby czegoś się nauczyć. 

Oczywiście jak już poświęcamy nasz cenny czas na dodatkową naukę, to tylko na to, aby było to skuteczne i jeszcze lepiej, przyjemne. Z czystym sumieniem po raz kolejny polecam Wam do wypróbowania magazyny English Matters, które łączą naukę z przyjemnym i skutecznym. Jak jeszcze nie wiecie, na czym to polega, to pokrótce przedstawię Wam mechanizm takiej nauki. Każdy numer magazynu English Matters posiada szereg różnorodnych tematów, aby każdy znalazł coś dla siebie. Otwieramy na artykule, który wydał się nam interesujący i oczywiście musimy się z nim zapoznać, tak więc czytamy i czytamy. Natrafiamy na słówko lub zdanie, które nie jest nam znane. Co zrobić... Mamy do wyboru trzy możliwości. Po pierwsze niektóre nieco trudniejsze słówka są podkreślone i wytłumaczone w tym artykule, po drugie sięgamy do słownika i próbujemy wytłumaczyć sobie słówko i po trzecie czytać dalej, postarać się zrozumieć sens zdania/akapitu i postarać się wytłumaczyć własnymi słowami, co też te słówko może znaczyć. Prawda, że proste! A jakie skuteczne, bo powiedzmy sobie szczerze, czy nie zapamiętamy tego słówka, które przeszkodziło nam w czytaniu... Jestem pewna, że w większości przypadków dane słówko zapamiętamy do końca życia.

Co przedstawia nam ten numer English Matters ? Oczywiście mnóstwo, różnorodnych tematów. W tym numerze możemy poczytać m.in. o Nowych obliczach Architektury, Brytyjski kontra Angielski, sztuczki flirtowania, Nastoletni widzowie telewizji i mnóstwo innych tematów w dziedzinie nauki, języka, kultury, Lifestyle i podróży. Jak wspominałam, każdy numer jest tak skontrolowany, aby w jednym magazynie liczącym średnio czterdzieści dwie strony, każdy znalazł coś dla siebie.

Są wakacje, zróbcie coś dla siebie ! Poćwiczcie, podszkólcie się lub nauczcie się nowych zwrotów. Wakacje to idealny czas, aby realizować swoje postanowienia. Kupcie magazyn, czytajcie jeden artykuł dziennie. Po pewnym czasie zobaczycie efekty, a najlepszym tego dowodem jest czytanie tego samego artykułu po kilkunastu dniach. Wtedy zobaczycie ile zapamiętaliście i nauczyliście się dzięki jednemu artykułowi. Spróbujcie, a na pewno będą efekty ! 

Za możliwość zapoznania się z English Matters 
dziękuje wydawnictwu ColorFul Media!

3 komentarze:

  1. Masz rację zrobię coś dla siebie i go od Ciebie pożyczę i w końcu przeczytam :D Hehe

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i bardzo każdemu polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fakt, angielskiego w szkole nie da się nauczyć, trzeba sięgać po niego każdego dnia, seriale, magazyny, wszystko się nada:)

    OdpowiedzUsuń