czwartek, 17 kwietnia 2014

102.Pretty Little Liars. Doskonałe-Sara Shepard

Pretty Little Liars. Doskonałe - Sara ShepardTytuł: Pretty Little Liars. Doskonałe
Autor: Sara Shepard
Liczba stron: 288
Seria: Pretty Little Liars #3
Wydawnictwo: Otwarte

"Myślałyście, że wam odpuszczę? Przez cały czas mam was na oku. I może nawet patrzę na was w tej chwili.
A."

Uwielbiam serial Pretty Little Liars, a do książek coraz bardziej się przekonuje. Dopiero co przeczytałam trzecią część tej popularnej serii, ale już wiem, że ta seria jest świetna. Do książek cały czas chce się wracać, a na szczęście Sara Shepard daję nam możliwość poznawania coraz to nowszych historii kłamczuch.

Emily, Spencer, Hanna i Aria na nowo muszą stanąć z sytuacją zniknięcia swojej przyjaciółki Ali, ale teraz pod sprawą morderstwa. Ciało Alison zostało odnalezione po wielu miesiącach i policja nie ma żadnych wątpliwości, że piękność z Rosewood została zamordowana, a jej cztery przyjaciółki widziały ją ostatnio. Dziewczyny coraz bardziej przekonują się, że Alison wiedziała o każdej z nich wszystko, znała ich każdy sekret, a sama nie mówiła nic o swoich tajemnicach. Teraz nadawca sms'ów powraca z coraz bardziej niebezpiecznymi sekretami. A. ujawnia światu tajemnice, o których dziewczyny nie chciały wspominać nikomu. Niestety nadawca świetnie to wykorzystuje i stawia kłamczuchy w coraz bardziej kompromitujących sytuacjach, jednak nie wie, że cztery przyjaciółki są coraz bliżej rozwiązania, kto jest tajemniczym nadawcą wiadomości. Ale czy Aria, Emily, Hanna i Spencer odkryją, kto jest A.?

"Zadziwiające, że czasem nie potrafimy dostrzec tego, co mamy przed nosem."

Tajemnice, kłamstwa, intrygi i sekrety to nieodłączny element serii, która coraz bardziej się rozkręca. Z części na część coraz bliżej możemy poznać cztery kłamczuchy i ich najmroczniejsze sekrety, ale od rozwiązania, kto jest tajemniczym nadawcą sms'ów i kto zamordował Ali, jesteśmy coraz dalej. Autorka świetnie buduje akcję i cały czas wprowadza czytelnika w błąd, co jednoznacznie podsyca ciekawość. Bardzo podobają mi się tego typu zagadki, które wymyśla Sara Sheperd, bo dzięki temu ta seria jest wyjątkowa i nigdzie indzieij takiej książki nie znajdziemy.

Autorka ma świetny styl i lekkie pióro. Jej książki czyta się w bardzo szybkim tempie i chce się więcej. Pretty Little Liars to seria, którą chce się czytać i czytać. Na szczęście autorka serfuje nam coraz to nowsze części i dodatki do serii, które są wyśmienite. Bardzo się cieszę, że pani Sheperd korzysta ze swojej popularności, bo dzięki temu uszczęśliwia swoich czytelników. Każdy chce w końcu poznać rozwiązanie zagadek, jednak przede mną to jeszcze kawał drogi, a może rozwiązanie jest bliżej niż myślę...
Perfect - Sara Shepard
Każda z bohaterek jest inna i każdą lubię na swój sposób. W książce przewija się multum mniej lub bardziej ważnych bohaterów, ale jak na razie, najbardziej lubię A., bo z jej/jego to niezłe ziółko, dzięki któremu to wszystko się dzieje. Szkoda, że na razie tajemniczego nadawce sms'ów jest bardzo mało, ale może w następnych częściach pojawi się częściej. 

"Życie jest trudne. Jeśli pozwolimy sobie na te...złe uczucia, to stanie się nieznośne."

Już nie mogę się doczekać, aż zapoznam się z czwartą częścią Pretty Little Liars i z kolejnym, nowym dodatkiem do serii, a mianowicie Tajemnice Al, które o dziwo powinno się przeczytać jako pierwsze. Może po przeczytaniu tej książki inaczej będę patrzała na sprawy, jakie dzieją się w miasteczku Rosewood. Na razie delektuję się tym, co się dowiedziałam i już wkrótce zapoznam się z następnymi historiami kłamczuch.

Pretty Little Liars to książki, które jak się zacznie, to trzeba skończyć. Osobiście bardzo podoba mi się papierowa wersja historii Ari, Emily, Hanny i Spencer i zachęcam każdego do przeczytania i obejrzenia Pretty Little Liasr. Mimo że bohaterki są takie same i początek historii są identyczne, to już w drugim odcinku serialu, jak i również w drugiej części serii te historie odbiegają od siebie. Polecam do poznania historii kłamczuch.

Ocena:7/10

Pretty Little Liars:
Kłamczuchy • Bez skazy  Doskonałe • Niewiarygodne • Zepsute • Zabójcze • Bez serca • Pożądane • Uwikłane • Bezlitosne • Olśniewające • Rozpalone • Crushed • Deadly8 komentarzy:

 1. Serial PLL bardzo lubię, ale za książkami z tej serii nie przepadam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czytać oraz oglądać PLL, jednak przeraża mnie ile tego jest. To i to mogłoby już dawno się skończyć i wyjawić kto jest A.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś chciałam zacząć tę serię, ale jakoś mi książki umykały, także do teraz żadnej nie przeczytałam, a szczerze mówiąc to i ochota na nie mi minęła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię PLL i trzeba powiedzieć, że książka jest o wiele lepsza od serialu :)
  PS. Zapraszam na mój blog z recenzjami c: (Znajdziesz też recenzje PLL ;)) http://between--books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeraża mnie liczba tomów, jeszcze tej serii z tego powodu nie zaczęłam. Jestem ciekawa, jaka będzie Twoja opinia ostatniego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach, tyle części serii, a ja jeszcze nie sięgnęłam po pierwszy tom... Wstyd, wstyd, wstyd. Muszę to nadrobić. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze wspominam Doskonałe.
  Chwilowo czytam 8 część PLL i również polecam! :)

  recenzje-ksiazek-i-wiecej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo bym chciala przeczytać pierwszy tom by sprawdzić co to takiego :)

  OdpowiedzUsuń