sobota, 11 stycznia 2014

Zapowiedzi na początek roku

Nowy 2014 Rok już nadszedł, a co za tym idzie, wydanie nowych książek. Na początek Nowego Roku wydawnictwa rozpoczynają intensywną pracę i wydają wiele, fajnych książek, a o to kilka z nich.

Tytuł: Nigdy przenigdy
Wydawnictwo: Moondrive
Premiera: 13 stycznia 2014

Niewiele pamiętam ze swojego życia, pozostały zaledwie przebłyski wspomnień. Wiem jedno: nie tak dawno miałam wszystko – wspaniałych przyjaciół, cudownego chłopaka i kochającą rodzinę. Teraz Emma, moja siostra bliźniaczka, zajęła moje miejsce i desperacko próbuje rozwikłać zagadkę mojego zniknięcia. Jednak czuje, że ktoś śledzi każdy jej ruch…
Sara Shepard to autorka bestsellerowej serii „Pretty Little Liars”. Jej nowe ekscytujące powieści z cyklu „The Lying Game” o sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Na ich podstawie nakręcono serial telewizyjny pod tym samym tytułem

krucjata
Tytuł: Krucjata
Wydawnictwo: Egmont
Premiera: 29 stycznia 2014

Z Europy do Ziemi Świętej wyrusza dziecięca krucjata prowadzona przez charyzmatycznego przywódcę. Luca Vero, członek tajnej organizacji o nazwie Zakon Ciemności, której zadaniem jest szukanie znaków zwiastujących nadejście końca świata, musi sprawdzić, czy wyprawa ma szanse powodzenia. W dochodzeniu pomagają mu przyjaciel Freize oraz dwie odważne dziewczyny – Izolda i Iszraq.


krol-uciekinierTytuł: Król Ucikinier
Wydawnictwo: Egmont
Premiera: 05 luty 2014

Drugi tom niezwykłej Trylogii władzy! Zaledwie chwilę temu Jaron zasiadł na tronie, a już zaczynają krążyć pogłoski o planowanym zamachu na króla. W dodatku najwyraźniej szykuje się wojna – piraci żądają zwrotu należących do nich kiedyś ziem, w przeciwnym razie napadną na Carthyę. Żeby uratować królestwo, Jaron będzie musiał je… opuścić. Ale czy będzie mógł do niego wrócić?
rywalki


Tytuł: Rywalki
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 05 luty 2014

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Selekcja jest szansą ich życia. To dzięki niej mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Selekcji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.
Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza  Americą Singer.
Dla Americi Selekcja to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.
Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki,  America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić…

urodzona-o-polnocyTytuł: Urodzona o północy
Wydawnictwo: Feeria
Premiera: 15 styczeń 2014

Życie Kylie Galen zdaje się walić w gruzy. Umiera jej ukochana babcia, rzuca ją chłopak, jej rodzice się rozstają, a w dodatku ciągle widuje dziwną postać, której nikt poza nią zdaje się nie zauważać… Pewnego wieczora Kylie Galen ląduje na nieodpowiedniej imprezie z nieodpowiednimi ludźmi i to zmienia jej życie na zawsze. Matka wysyła ją do Wodospadów Cienia – na obóz dla trudnej młodzieży. Sformułowanie „trudna” jednak niezupełnie określa jej współobozowiczów. Okazuje się, że wraz z nią mieszkają tu wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni, czarownice, elfy i inne nastolatki o ponadnaturalnych zdolnościach. Nikt nie wie jednak, jakie umiejętności ma Kylie… Jakby życie nie było wystarczająco skomplikowane, na scenie pojawiają się Derek i Lucas – półelf i wilkołak, którzy zajmują znaczące miejsce w życiu i sercu Kylie.
poza czasem
Tytuł: Poza czasem
Wydawnictwo: Jaguar 
Premiera: 15 styczeń 2014

Kiedy rodzinę Michele Windsor dotyka tragedia, dziewczyna zmuszona jest przeprowadzić się z Los Angeles do Nowego Jorku, gdzie mieszkają jej bogaci i arystokratyczni dziadkowie, których nie poznała nigdy wcześniej. W ich starym, pełnym rodzinnych sekretów domu przy Fifth Avenue, Michele odkrywa największą tajemnicę: dziennik jednej z jej przodkiń, który ma niesamowitą moc: przenosi ją w czasie do 1910 roku, kiedy to został napisany. Tam, na wytwornym balu maskowym, Michele poznaje młodego mężczyznę o intensywnie niebieskich oczach, który przez całe życie nawiedzał ją w snach. Zakochuje się w nim i rozpoczyna romans nie z tego świata.
Michele zaczyna prowadzić podwójne życie, próbując zachować równowagę pomiędzy swoim współczesnym, szkolnym życiem a ucieczkami w przeszłość. Kiedy jednak dokonuje straszliwego odkrycia, musi udać się w podróż w czasie, by uratować chłopaka, którego pokochała i zakończyć poszukiwania, które zdecydują o jej losie.

Czekacie na coś z niecierpliwieniem ?
Pozdrawiam! 

9 komentarzy:

 1. na "Nigdy przenigdy" będę polować :) a serial PLL uwielbiam, książek nie miałam okazji przeczytać.
  "Rywalki" również zapowiadają się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. O w końcu polskim nakładem ukażą się "Rywalki" okładka jest cudowna ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje must have to Rywalki! :D Muszę kupić od razu po premierze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie tytuły zapowiadają się świetnie! Kilka z nich na pewno będę miała u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba przyznać, że początek roku zapowiada się bardzo ciekawie :) najbardziej czekam na Króla Uciekiniera oraz Rywalki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja to wole poczekać na recenzje, bo jakoś zadna mnie nie przekonała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałabym wszystkie, okładki są nisamowite, przykuwają uwagę:D Najbardziej jednak chciałabym :Nigdy przenigdy", autorkę znam z serii PLL, czytałam tylko 2 części, ale na pewno to nadrobię nio i serial kocham:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Oprócz pierwszego tytułu, cała reszta mnie naprawdę interesuje :D

  OdpowiedzUsuń