czwartek, 24 października 2013

79.Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem-Adelio Pistelli

Tytuł: Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem
Autor: Adelio Pistelli
Liczba stron: 192
Tytuł oryginału: Anastsi. II "Nano" diventato gigante
Wydawnictwo: SQN

"Siatkówka? To moje życie. Uwierzcie mi, że myślę o tym często-wybór siatkówki był punktem zwrotnym w moim życiu. Niejeden rzuca się i nie wie, co spotka. Dla mnie tymczasem wszystko było i jest przepiękne. Zacząłem grać jako mały chłopiec, niemal przez przypadek, ale powoli siatkówka stała się-no właśnie-powodem do życia."

Kim jest Andrea Anastasi? Może nie wszyscy znają tego pana. Urodził się w 1960 roku we Włoszech. Przygodę z zawodową siatkówką zaczął jako zawodnik i ma za sobą niezwykle bogatą karierę. Rozegrał sto czterdzieści jeden spotkań w barwach reprezentacji Włoszech, z którą zdobył mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy i wygrał Ligię Światową. Po raz ostatni zszedł z boiska ze złotym medalem Igrzysk Śródziemnomorskich w 1991 roku.

Trzy lata później rozpoczął karierę trenerską. Najpierw reprezentacji Włoch, potem Hiszpanii i później znowu Włoch. Jednak w lutym 2011 roku został trenerem reprezentacji Polski i jest do dziś. W pierwszym sezonie poprowadził biało-czerwonych do trzeciego miejsca w mistrzostwach Europy i w Lidze Światowej. W tym samym roku, w grudniu, zajął z polską drużyną drugie miejsce w Pucharze Świata, co dało nam przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. 

"Tylko zwycięstwami buduje się prawdziwy zespół."

Jak widzicie, Andrea Anastasi to wspaniały i doświadczony siatkarz, który teraz trenuje reprezentację polski. Dzięki temu panu drużyna biało-czerwonych "odżyła" i stała się bardziej doświadczona, zgrana i dobra. Przez ostatnie dwa lata zajęliśmy wysokie miejsca w różnych konkurencjach i można śmiało powiedzieć, że między innymi zawdzięczamy to naszemu trenerowi.

Jednak ta książka nie skupia się na karierze trenera w polskiej drużynie, tylko o początkach Anastasi'ego. Najpierw jako siatkarza, a później jako trenera. Biografia opisuje całą karierę Andrea Anastasi'ego. Znajdziemy tam całą historię, początki, wzloty i upadki, mnóstwo zdjęć i informacji. Jest to świetna książka dla osób, które lubią siatkówkę, a obowiązkowa lektura dla fanów polskiej reprezentacji i naszego trenera-Andrei Anastasi'ego.

Biografia jest na prawdę rewelacyjnie zrobiona i jest to chyba najlepsza książka z jaką mogłam się zapoznać tego wydawnictwa. Wszystko jest czytelnie przedstawione. Jak już wspominałam, w książce jest wiele ciekawych zdjęć z życia Anastasi'ego. Czyta się ją w dość szybkim tempie. Jeśli ktoś lubi ten sport, to książka jest świetnym i interesujących gadżetem.

Adelio Pistelli odkrył siatkówkę w wieku piętnastu lat. Miłość do siatkówki stała się myślą przewodnią jego pracy. Jest on autorem książek, nie tylko o tematyce siatkarskiej.  Przygodę dziennikarską rozpoczął w "Corriere Adriatico", później pracował w "II resto del Carlino". Był korespondentem sportowym dziennika "Stampa" z Turynu, a od lat pisze dla "Corriere dello Sport".

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Sine Qua Non,
za co bardzo serdecznie dziękuje!

3 komentarze:

  1. Jakoś nie interesuje się tym sportem, dlatego też nie ciągnie mnie do tej pozycji.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja siatkówkę uwielbiam, zmagania naszych chłopaków oglądam nawet chętniej niż piłkarzy :-) O Anastasim chętnie bym poczytał, w sumie niewiele o nim wiem.

    OdpowiedzUsuń