poniedziałek, 9 września 2013

72.Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata-Graham Hunter

Tytuł: Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata
Autor: Grahan Hunter
Liczba stron: 381
Tytuł oryginału:Barça. The making of the Greatest Team in World
Wydawnictwo: Sine Qua Non

"Osiągnęliśmy taki stan porozumienia, że na boisku nie musieliśmy ze sobą rozmawiać. Wystarczy, żeby jeden na drugiego rzucił okiem, a wiemy, co należy zrobić w danej sytuacji".-Gerard Pigue 

FC Barcelona to najlepszy klub na świecie. Grają tam świetni piłkarze tacy jak Leo Messi, David Villa czy Gerard Pique. Ale jaka na prawdę jest ta drużyna ?

Grahan Hunter urodził się w szkockim Aberdeen. Pierwsze jego wspomnienie związane z hiszpańskim futbolem to Mistrzostwo Świata w 1982r. Po odpadnięciu reprezentacji Szkocji, młody Grahan zaczął kibicować gospodarzą-reprezentacji Hiszpanii.
W późnych latach 80. XX wieku rozpoczął barwną karierę dziennikarza sportowego. Rozwijał ją dzięki pracy dla brytyjskich czasopism, stacji radiowych oraz amerykańskiego ESPN. Od pięciu lat Graham Hunter jest oficjalnym korespondentem UEFA.com, a podczas Mistrzostw Świata w 2010 roku zajmował się reprezentacją Hiszpanii w FIFA TV.

Książka Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata ukazuje tajemnice szatni drużyny oraz myśli trenera Pepa Guardioli. Dowiadujemy się o pokoleniu wybitnych piłkarzy i o początkach. Każdy rozdział książki skupia się na czymś innym. Autor opisuje, jaką drogę musieli pokonać zawodnicy FC Barcelony, aby należeli do drużyny i jak zdobyli sam szczyt. W książce bliżej poznajemy historię najważniejszych piłkarzy, bez których drużyna by nie istniała. 

Dzięki tej książce możemy poznać FC Barcelonę, która nie jest tylko drużyną, ale rodziną. Jedna wielka rodzina, która rozumie się bez słów. Gdyby nie ich wzajemne wsparcie, miłość i że są zgraną drużyną, to na pewno nie osiągnęli by szczytu. Barça to najlepsza drużyna na świecie, osiągnęli sukces, zdobywają nagrody, mają najlepszych zawodników. 

"Nie da się każdego uszczęśliwić i nie ma sensu być kimś, kim powinieneś być według innych ludzi. Dla mnie ważne jest, by być sobą".-Pep Guardiola

Dlaczego postanowiłam przeczytać tę książkę ? Od czasów Euro 2012 zaczęłam interesować się piłką nożną. Wiedziałam, że FC Barcelona jest najlepszą drużyną na świecie, ale kiedy mój brat oglądał mecz Barçy, słuchałam, słuchałam, aż w końcu razem z nim zaczęłam oglądać i to co zobaczyłam robiło wrażenie. Barcelona jest najlepsza, dlatego musiałam dowiedzieć się o niej więcej i tak oto zapoznałam się z Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata.

Wydanie książki jest rewelacyjne. Wszystko jest czytelnie przedstawione. Poza treścią znajdziemy tam również zdjęcia zawodników, drużyny, boiska. Książkę czyta się w dość szybkim tempie, dlatego, że została tak, a nie inaczej wydana oraz dlatego, że pan Hunter pisze tak ciekawie, że nie można się od książki oderwać.

Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata jest obowiązkową książką dla wszystkich fanów FC Barcelony. Warto sięgnąć po nią, aby bliżej poznać tę drużynę, jej historię i zawodników. Polecam!

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Sine Qua Non,
za co bardzo serdecznie dziękuje!

3 komentarze: