poniedziałek, 26 sierpnia 2013

70.Argentyna-Martyna Wojciechowska

Tytuł: Argentyna
Autor: Martyna Wojciechowska
Liczba stron: 127
Seria: Kobieta na krańcu świata
Wydawnictwo: National Geographic 

Argentyna to coś więcej niż tango, wino i piłka nożna

Argentyna-kraj położony w Ameryce Południowej. Stolicą jest przepiękne Buenos Aires, gdzie na każdym kroku tańczy się tango, ale to nie tylko. To miejsce wolności, kowbojów i przepięknych krajobrazów.

Mała, niepozorna książeczka. Co takiego ma w sobie, że warto po nią sięgnąć? Wszystko ! Jak sama nazwa mówi, książka jest o Argentynie, czyli wszystko, co i jak o tym kraju zawarte jest właśnie w tej książece. Książka zaczyna się od historii kraju, później mamy informacje, czyli dane, waluta, klimat, kiedy najlepiej jechać, noclegi. Później mamy dane do Ambasady i wizy, chociaż Polacy nie potrzebują wizy, aby pojechać do Argentyny. Ciekawe strony internetowe, porady dla podróżników i wiele, wiele informacji dla osób, które chciałyby kiedyś zwiedzić Argentynę. Dalej znajdują się zdjęcia i krótkie opisy dziesięciu miejsc, które według autorki trzeba zobaczyć. Jeszcze dalej znajdują się ciekawe informację Czy wiesz, że... o Argentynie. A ostatnią rzeczą, jaką znajdziemy w książce to historia bohaterki z kraju. 

Nie zapominajmy, że książka została napisana na podstawie programu Kobieta na krańcu świata, dlatego duża część jest opisana właśnie o jednej z bohaterek programu. W tym przypadku jest to Edith Tripel, która brała udział w programie o Argentynie. Osobiście nie oglądałam tego odcinka i trudno mi jest powiedzieć czy z programu czy z książki możemy więcej się dowiedzieć o Argentynie. W książce jest wiele, ciekawych informacji, ale za to w telewizji możemy wszystko zobaczyć "na żywo". Uważam, ze warto zapoznać się z książką Argentyna. Dla osób, które na poważnie myślą o wyjeździe do tego kraju, jest to świetna rzecz, dzięki której wiele informacji można się dowiedzieć.
Argentyna jest świetną książką dla fanów Martyny Wojciechowskiej oraz podróżników.

Martyna Wojciechowska jest kobietą, którą podziwiam. Kocham podróże, a ona widziała już tak wiele. Jest ona bardzo odważną i zdeterminowaną osobą. Dzięki książką, książeczką, magazynom i programom razem z nią możemy podróżować, zwiedzać przepiękne krajobrazy i poznawać nowych ludzi i kultury. 

Osobiście chcę przeczytać wszystkie książki Martyny Wojciechowskiej i dążę do tego. Jest to kobieta, którą warto się zainteresować i poznać bliżej. 

"Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej, nie bójcie się ryzykować, płakać ani być szczęśliwymi. Najważniejsze to być w drodze. Każdego dnia robić krok do przodu."

Ocena: 6/10Przy okazji recenzji książki Martyny Wojciechowskiej pochwalę się Wam moimi autografami tej podróżniczki :)


6 komentarzy:

 1. Nie przepadam za tego typu literaturą, ale po Martynę jestem skłonna sięgnąc

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka nie w moim typie, więc nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię program pani Martyny więc bardzo chetnie przeczytam te ksiazke :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie miałam okazji czytać czegoś pani Wojciechowskiej więc może zacznę od tej

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam Martynę ;))))
  obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale Ci zazdroszczę tych autografów <3 Jeżeli w tym roku pojawi się na targach ksiażki w Krakowie, to nie wymuszczę jej dopóki nie zrobi sobie ze mną zdjęcia :D
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń