sobota, 23 lutego 2013

Zapowiedzi marcowe

Tytuł: Requiem
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 20 marca 

Kontynuacja Delirium i Pandemonium

Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego – nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji.Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?Tytuł: Dziewięć Żyć Chloe King
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 20 marca 

Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu. W okolicy swoich 16-tych urodzin Chloe orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności… Zrobi wszystko żeby odkryć prawdę. Musi się spieszyć bo jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów zabić. Bo Chloe ma dziewięć żyć, ale czy one jej wystarczą…?

Tytuł: Niebo
Wydawnictwo: Bukowy las
Premiera: 20 marca

Anielica Bethany oraz Xavier, jej ziemski ukochany, wystawili cierpliwość niebios na próbę już w chwili, gdy zaczęli się spotykać. Teraz przekraczają ostateczną granicę: biorą ślub. W dniu, w którym poprzysięgli sobie, że nic ich nigdy nie rozdzieli, dowiadują się, iż najtrudniejsze z dotychczasowych wyzwań dopiero przed nimi: zmuszeni będą stawić czoło Siódmym, specjalnie wyszkolonemu oddziałowi żołnierzy anielskiego wojska powołanemu do pilnowania ładu we wszechświecie. A oni nie spoczną, dopóki ich misja nie zostanie wypełniona, krnąbrny anioł schwytany i doprowadzony przed oblicze niebieskiego sądu. Czy zakochany anioł udowodni niebu i ziemi, że nie istnieje na świecie siła potężniejsza od miłości


Tytuł: Królestwo łabędzi
Wydawnictwo: Egmont
Premiera: 06 marca 

Aleksandra i jej bracia wiodą beztroskie życie na królewskim dworze swojego ojca. Jednak rodzinna sielanka pryska nagle, gdy królowa ginie z łap okrutnej bestii, a król powtórnie się żeni – z kobietą, która nienawidzi pasierbów. Po nieudanej próbie odkrycia mrocznych tajemnic macochy Aleksandra zostaje wywieziona do ponurej krainy Midland, jej bracia zaś wygnani z Królestwa. Aby odmienić zły los i odzyskać braci, Aleksandra musi odnaleźć w sobie niezwykłą moc, którą czerpie z sił przyrody. Pomocny okaże się także tajemniczy książę Gabriel, z którym dziewczynę połączy gorące uczucie.
Tytuł: Poradnik pozytywnego myślenia
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 06 marca 

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć poważnie stuknięta Tiffany, prześladuje go piosenka Kenny’ego G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii!
Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel?

Tytuł: Dziewczna, którą kochały pioruny
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 06 marca 

Mia Price to dziewczyna, którą kochają pioruny. Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto. Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć. Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw… Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna…

Znaleźliście coś dla siebie? Premier książek będzie w tym miesiącu o wiele więcej, ale wybrałam te, na które czekam z niecierpliwością, albo jak będę miała okazja to z chęcią bym przeczytała.


10 komentarzy:

 1. Poza "Niebem" wszystkie książki na pewno zdobędę i przeczytam... W swoim czasie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzec pod względem książkowym zapowiada się rewelacyjnie! :) Wszystkie książki,które dodałaś oprócz "Nieba" (nie czytałam poprzednich części) mam zamiar przeczytać. Najbardziej nie mogę się doczekać "Requirem" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno przeczytam "Poradnik pozytywnego myślenia", może trochę w dalszej przyszłości, ale na pewno. Mimo, że najpierw obejrzałam film jestem bardzo ciekawa wersji papierowej. Co do pozostałych książek, to chętnie bym przeczytała najpierw poprzednie części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie zapowiedzi wyglądają bardzo zachęcająco, a dwie z nich nawet wręcz muszę mieć u siebie na półce :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Marzec zapowiada się naprawdę ciekawie, a ja przypadkiem mam urodziny ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Reeequuuieeeeerm!
  I najnowsza Cassie Clare po angielsku.
  Obie ostatnie części moich ulubionych trylogii...
  Moje biedne serce!

  OdpowiedzUsuń
 7. Większość z tytułów jest na mojej liście:)

  OdpowiedzUsuń
 8. interesujące propozycje na marzec :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie pozycje mnie zainteresowały.
  Pozdrawiam.
  Obserwuje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na większość z nich. Jest jeszcze Legenda.Wybraniec. Marie Lu. Marzec zapowiada się tak świetnie, a finduszy brakuje xD Na pewno kupię Requiem i Wybrańca a co do reszty to nie wiem.

  recenzentka-carrie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń