sobota, 31 marca 2012

13.Liceum Avalon-Meg Cabot

Tytuł: Liceum Avalon
Autor: Meg Cabot
Liczba stron: 239
Wydawnictwo: Amber


Liceum Avalon to książka o lekcji historii, przedstawiona w bardzo fajny sposób, dotycząca Króla Artura.
Akcja dzieje się w teraźniejszości w Anapolis.
Eleine jest córką dwóch wykładowców średniowiecznej historii. Przeprowadza się ona do Anapolis, ponieważ jej rodzice dostali roczny urlop. 
Ellie poznaje Willa, który od razu jej się spodobał, lecz ma on dziewczynę, Jennifer. Jest najpopularniejszym chłopakiem w szkole, najlepszym uczniem, przewodniczącym klasy maturalnej i kapitanem drużyny footballu. 
Will od razu dogaduję się z Ellie , ma on wrażenie, że już się kiedyś spotkali, w wcześniejszym życiu, lecz jest to wręcz niemożliwe.
Ellie przez przypadek zobaczyła jak Jen całuje się z najlepszym przyjacielem Willa, Lansie. Zakochała się ona w Willu, ale jest jego przyjaciółką i nie chce ona powiedzieć o tym, co widziała. W tym momencie zjawia się przyrodni brat Willa, Marco, który wie o całej sprawie z Jen i Lansem, i chce za wszelką cenę, aby Will dowiedział się o tym, lecz w ostatniej chwili powstrzymuję go Ellie.
Następnego dnia cała piątka wyrusza na rejs jachtem, gdzie Marco mówi o zdradzie jego dziewczyny. Ku zdziwieniu wszystkich, Will za bardzo się tym nie przejął, a wręcz przeciwnie, twierdzi, że mu ulżyło, i że w głębi duszy o tym wiedział. 
Po kilku dniach dochodzi do sprzeczki między braćmi. W liceum Avalon na nowo rozgrywają się dramatyczne zdarzenia z legend o królu Arturze.

"Miał rycerz czoło gładkie, jasne,
Czerń loków okrył hełmem kaskiem.
Rumak olśniewał podków blaskiem,
Gdy jechał z pierwszym słońca brzaskiem
Drogą do zamku w Camelot"

Powieść została napisana w postaci pierwszoosobowej. Jest prosta do zrozumienia, bardzo szybo się czyta.
Czytałam już kilka powieści Meg Cabot i ta książka ma identyczny styl, co Pamiętnik księżniczki, wiec przyjemnie się czytało. 
Książka jest bardzo fajna dla osób, które chcę sobie przeczytać coś lekkiego z odrobiną historii, co wręcz jest przyjemnością. Przy każdym rozdziale jest krótki cytat dotyczących czasów arturiańskich 

Ocena: 6/10

wtorek, 27 marca 2012

12.Wampiry w wielkim mieście-Kerrelyn Sparks


Tytuł: Wampiry w wielkim mieście
Autor: Kerrelyn Sparks
Liczba stron: 345
Wydawnictwo: Amber


Czy istnieje jeszcze miłość od pierwszego wejrzenia ? Po tej książce można stwierdzić, że tak !

Ona-świeżo upieczona wampirzyca, która tęskni za słońcem, plażą i morzem. Dziennikarka, która cztery lata temu została prawie zabita, lecz w porę została przemieniona przez Connora.
On-jeden z najlepszych szpiegów o zdolnościach paranormalne. Jego zawód to zabijać wampiry.
Wystarczyło tylko jedno spojrzenie, aby się w sobie zakochali, lecz żadne z nich nie wiedziało wszystkiego o sobie.

,,-Dobrze się czujesz, Darcy?-szepnęła Maggie.
Głęboko zaczerpnęła tchu i wyszeptała z trudem: -Apollo."

Darcy stara się o pracę w DVN. Digital Vampire Network jest jedyną stacją dla wampirów. Darcy przed przemianą była świetną dziennikarką, więc postanowiła spróbować sił w DVN.
Dostaję ona swój własny program telewizyjny Najprzystojniejszy mężczyzna na świecie, gdzie jest reżyserem. Producent oczekuje od niej niespodzianek i świeżych pomysłów. Więc postanawia ona, ze w programie wezmą udział śmiertelnicy. Jeden z nich to Austin.
Od razu się sobie spodobali. Ich miłość rozkwitała, lecz jedno i drugie broniło się jak mogło. Darcy nie chciała, aby Austin żył w niebezpieczeństwie, wśród wampirów. Austin za to nie chciał, aby Darcy groziło śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony jego pracy.
Autin odnajduje sposób, aby Darcy na nowo stała się człowiekiem, lecz wiąże się to z konsekwencjami, oboje tracą swoje wymarzone prace, choć czeka ich jeszcze większa niespodzianka. 

,,-Nie powinieneś tu wchodzić-zauważył Connor
-Odczep się-warknął Austin
-Czy tak zwracasz się do szefa?
-Nie obchodzi mnie...co?"

Tą książkę dostałam już kilka miesiącu temu od koleżanki, lecz na początku nie byłam przekonana co do tej książki, ponieważ nic nie słyszałam o tej pisarce ani o jej powieściach. Ostatnio doszłam do wniosku, że dawno żadnej książki nie czytałam o wampirach, więc sięgnęłam po "Wampiry w wielkim mieście" i nie żałuje, książka była bardzo fajna, momentami śmieszna, a momentami smutna. Nie jest to kolejna książka o nastolatkach tylko o dorosłych ludziach, czy wampirach
Język jest prosty, zrozumiały dla wszystkich. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że książka ma ograniczenie wiekowe, więc po książkę powinna sięgnąć ta "starsza" młodzież.
Na pewno sięgnę jeszcze po jakiś debiut tej pisarki.

Ocena: 5/10

sobota, 17 marca 2012

11.Pamiętniki Wampirów. Księga1-L.J.Smith


Tytuł: Pamiętniki Wampirów
Autor: L.J. Smith
Liczba stron: 509
Wydawnictwo: Amber
Ocena: 5/10


Na początku obejrzałam serial, w którym się zakochałam, więc postanowiłam, że muszę przeczytać książkę, więc bez zastanowienia zakupiłam od razu trzy księgi w promocji myśląc, że książka okaże się tak dobra jak serial lub nawet lepsza, lecz niestety się zawiodłam.

Pierwsze kartki zaczęły się tak jak pierwszy odcinek serialu. Elena straciła rodziców w wypadku samochodowym i po kilku miesiącach powraca do szkoły. Dziewczyna mieszka wraz z młodszą siostrą(co jest pierwszą różnicą między książką i filmem) oraz z ciotką. Jest bardzo popularna i miała najpopularniejszego chłopaka Matta.
Poznaje ona Stefana, przystojnego, nowego chłopaka w mieście. Dziewczyna od razu decyduje się, że musi go poznać. 
Śladem Stefana do miasteczka przybywa Damon, starszy brat wampira. Jest nieprzewidywalny, zły i niebezpieczny. 
Elena poznaję całą prawdę o braciach Salvatore, lecz z poznaniem prawdy w miasteczku zaczynają się dziać rzeczy niebezpieczne dla Eleny. Ginie jej jedna przyjaciółka, poznaje sekret Boonie, do miasta przybywają nieproszeni goście, aż w końcu Elena ginie.
Lecz to nie koniec życia Eleny. Staje się kimś innym, nie jest człowiekiem, ale również nie jest wampirem.


Fabuła książki niespecjalnie przypadła mi do gustu. Było za mało bohaterów, które odgrywają ważną rolę w serialu takich jak Katerina, czy Klaus.
Akcja toczy się zbyt szybko i nie wszystko zostaje wyjaśnione.

Nie spodobało mi się to, że Elena została przedstawiona jako pusta lalka, która ma wszystko co chce. Tak jak było w przypadku Stefana, że go ujrzała i postanowiła,że go zdobędzie co się stało

Jak na razie  przeczytałam dwie księgi, a zostały mi jeszcze trzy, z których jedna jest na półce. Ale myślę, że powrócę do tych książek, bo jednak jestem ciekawa jak dalej potoczy się losy Eleny, Stefena czy Damona. 

wtorek, 6 marca 2012

10.Złudzenie-Aprilyne PikeTytuł: Złudzenie
Autor: Aprilynne Pike
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ocena: 7/10
Akcja zaczyna się kilka miesięcy poźniej, niż zakończyła się w ostatniej części. Laurel nie spotkała przez te kilka tygodni Tammaniego. Rozpoczął się nowy rok szkolny, ostatnia klasa, klasa maturalna. Laurel spotkała się w szkole ze swoimi przyjaciółmi, ale w końcu zobaczyła kogoś, kogo się w ogóle nie spodziewała, a tym kimś był Tammani!
Laurel i Tammani już mają o wiele lepsze stosunki ze sobą, dalej są przyjaciółmi. Do szkoły dołącza pewna dziewczyna o imieniu Yuki, co dziwne wie ona o istnieniu trolli, a jej opiekunką jest Klea, kobieta która tropi i zabija trolle. Poprosiła ona Laurel o pomoc w pilnowaniu dziewczyny.
Laurel podejrzewa, że jest ona wróżką, dziką wróżką, która żyje po za Avalon, lecz to jest nie mal niemożliwe, ponieważ jedyna wróżką oprócz wartowników,która żyje po za Avalon jest właśnie Laurel.
Dziewczyna razem z Tammanim próbują dowiedzieć się kim jest Yuki, co ona robi w miejscu, gdzie żyje Laure. Czy jest to czysty przypadek, czy jednak nie.


Jest to już trzecia część serii i mogę powiedzieć, że moim zdaniem najlepsza. Autorka wpadła na inny,lepszy pomysł akcji. Jedyną rzeczą jaka mnie denerwowała to to, że Laurel nie wiedziała jakiego chłopaka chciała, czy Dawida czy Tammaniego.


Okładka książki jest "tradycyjna" do tej serii, lecz niestety książka jest strasznie sztywna i trudno się ją czyta. 

Z niecierpliwością czekam już na czwartą część serii, ale niestety nic nie wiem o dacie premiery.