piątek, 22 czerwca 2012

Fiszki: Język i fakty


Seria: Fiszki Język i fakty
Tytuły: Poznaj Wielką Brytanię,
Poznaj Hiszpanię,
Poznaj Niemcy,
Poznaj Włochy,
Poznaj Francję
Wydawnictwo: Cztery Głowy
Skład: 100 kartoników

Opis:
Tytuły skierowane są dla osób na poziomie średnio zaawansowanym, które chciałyby poznać ciekawe słówka i fakty dotyczące Włoch, Francji oraz obszarów francuskojęzycznego-Belgii, Luksemburga, Monako i Szwajcarii, Hiszpanii, Niemiec i obszarów niemieckojęzycznych-Austrii i Szwajcarii, Zjednoczonego Królestwa-Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Fiszki to ostatnio bardzo popularna metoda nauki języka obcego. Dzięki tym kartonikom możemy szybko i skutecznie nauczyć się słówek i przydatnych zwrotów w innym języku.
Dzięki serii Język i fakty możemy bliżej poznać kulturę, zwyczaje i wiele innych rzeczy o innych krajach. Ta seria składa się po 100 kartoników, w którym mamy  napisane zdania w języku polskim, a na drugiej stronie przetłumaczone w danym języku. Jest to taki quiz, w którym możemy się uczyć, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Razem z przyjaciółmi możemy usiąść, losować numerek i przetłumaczyć zdania. Jest to świetny sposób, aby sprawdzić naszą umiejętność układania zdań. Przy tych fiszkach jest też wiele śmiechu, ponieważ gdy przekręcimy zdanie wychodzi nam zupełnie co innego, co do prowadza do śmiechu. Przecież nauka nie musi być nudna, ale wręcz przeciwnie, powinna być wesoła.

Seria jest dla osób średnio zaawansowana, która już coś potrafi powiedzieć w języku obcym, dlatego każda osoba wybierając właśnie tą serię powinna kierować się swoją umiejętnością językową. Ja znam język angielski, dlatego umiałam przetłumaczyć zdania, ale tłumaczenie zdań w innych językach szło mi gorzej, ponieważ nie za bardzo umiem te języki.

Fiszki są również idealne do podróży. Można włożyć do torebki, a w podróży wyciągnąć i po prostu ćwiczyć. Serię Język i fakty można używać na dwa sposoby: quiz, w której się uczymy i bawimy oraz jako ćwiczenia, brać kartonik, czytać po polsku i tłumaczyć na inny język.

Wydawnictwo świetnie wydało fiszki. Są one przejrzyste i łatwe w odbiorze. W lewym, górnym rogu  są numerki, a na środku zdania w języku polskim, a na drugiej stronie w języku niemieckim, włoskim czy też hiszpańskim. Każdy kartonik jest czytelny, a prostokątny kształt umożliwia łatwe trzymanie, a przede wszystkim łatwą naukę.

Jest to moja pierwsza styczność z fiszkami, ale na pewno nie ostatnia, ponieważ bardzo spodobała mi się ta metoda nauki. Jestem bardzo zadowolona z niej i polecam taką metodę każdemu, ponieważ jest łatwa, prosta, ciekawa i przynosi efekty.


Fiszki otrzymałam od wydawnictwa Cztery Głowy, za co bardzo serdecznie dziękuję! 

5 komentarzy:

 1. Mam słabość do hiszpańskiego i francuskiego języka;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fiszki dobra rzecz :) Z chęcią kiedyś po nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z przedmówczynią ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie miałam przyjemności uczenia się z fiszek, ale chętnie to nadrobię ;)

  OdpowiedzUsuń