sobota, 21 stycznia 2012

1.Książe Mgły-Carlos Ruiz Zafon
Tytuł: Książe Mgły
Autor: Carlos Ruiz Zafon
Liczba stron: 196
Wydawnictwo:MUZA SA
Ocena: 8/10
 Czas czytania: 4 wieczory


Opis Książki:

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej, na wybrzeżu Atlantyku, by zamieszkać w domu, który niegdyś należał do rodziny Fleishmanów. Ich dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy (Max widzi nocą w ogrodzie clowna i dziwne posągi artystów cyrkowych), ale ważniejsze, że dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, dzięki któremu mogą to i owo dowiedzieć się o miasteczku (np. historię zatopionego w wodach przybrzeżnych, pod koniec pierwszej wojny, okrętu "Orfeusz") i poznać dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya, który opowie im o złym czarowniku znanym jako Cain lub Książę Mgły, chętnie wyświadczającym usługi, ale nigdy za darmo. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, szybko okazuje się zatrważającą prawdą.

"Musiało upłynąć wiele lat, by Max zdołał wreszcie zapomnieć owe letnie dni, podczas których odkrył, niemal przypadkiem, istnienie magii".

 Moja opinia:

 Do tej książki przymierzałam się dwa razy. Pierwsze strony książki są dość nudne, ale z kartki na kartkę akcja robi się coraz ciekawsza. Ostatnie 60 kartek są rewelacyjne, a koniec książki nie kończy się happy endem. 
Ogólnie książka jest bardzo ciekawa, ale główny bohater trochę mnie denerwował.
Książka niby nie ma nic z magii, ale jest napisana tak, że nie chce się wierzyć, że nie ma nic wspólnego z magią. 
 Polecam !!

Następna opinia: Skrzydła Laurel

1 komentarz: