niedziela, 22 stycznia 2012

3.Jesienna Miłość-Nicholas Sparks
Tytuł: Jesienna Miłość
Autor: Nicholas Sparks
Liczba stron: 223
Wydawnictwo: Albatros
Ocena: 10/10
Czas czytania: 2dni


Opis Książki:
Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej. Jego ojciec kongresman pragnie, by syn zrobił karierę - tymczasem Landon, podobnie, jak reszta klasy, nie zaczął jeszcze zastanawiać się, co zrobić z dorosłym życiem. Jedynie Jamie Sullivan, cicha, spokojna dziewczyna opiekująca sią owdowiałym ojcem, pastorem, jest inna. Nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, a dzień bez dobrego uczynku uważa za stracony. Czy możliwe jest, aby losy tych dwojga tak różnych młodych ludzi mogły połączyć się na zawsze?


 Moja opinia:

Książka jest bardzo poruszająca. Opowiada o pierwszej miłości, która nie ma szans na przetrwanie z powodu choroby. Powieść rozgrywa się w ciągu kilku miesięcy, pokazuje jak człowiek może się zmienić, gdy się zakochuje. 
Główny bohater z gwiazdy szkolnej zmienia się w opiekuńczego i troskliwego chłopaka. Próbuje dla swojej dziewczyny, która jest chora sprawić, aby ostatnie miesiące jej życia były najwspanialsze w jej dotychczasowym życiu. 
Powieść pokazuje prawdziwą miłość, która połączyła dwóch, różnych ludzi i która nadchodzi w najmniej oczekiwanym momencie.

Książkę czyta się jednym tchem, bardzo szybko. Można sprawić sobie romantyczny wieczór przy niej.
Na podstawie książki powstał film "Szkoła uczuć".

Okładka książki jest z filmu. Nie przepadam za takimi okładkami, ale w wypadku Nicholasa Sparksa wole takie okładki. 


Ta książka jest jedną z najlepszych książek jakich przeczytałam.

5 komentarzy:

 1. Opis nawet ciekawy, recenzja też :) Uwielbiam twórczość Sparks'a więc może po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że oglądałam film... Był bardzo wzruszający. Będę musiała tą książkę przeczytać;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tego autora. A "Jesienną miłość" naprawdę miło wspominam. Wzruszająca i jakże życiowa lektura, jak wszystkie książki Sparksa zresztą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialna książka - film również jest cudowny i chyba nie da się na nim powstrzymać od łez... Poza tym Sparks ma bardzo wyjątkowy styl, który lubię ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń